Close
Skip to content

Samosběr tulipánů a narcisů

Nápad na řezané tulipány jsme dostali před pár lety, když nám zbývalo několik pytlů tulipánů a narcisů a končila doba vhodná k jejich sázení. Domluvili jsme se s naším spřáteleným zahradnictvím a cibule tam vysázeli (bylo to tak moc pozdě podzim, až není slušné a moudré přiznat kdy to vlastně už v zimě bylo ;)).

Na jaře jsme pak se zatajeným dechem čekali, jak to dopadne, a ono to dopadlo dobře! Měli jsme fůru tulipánů a narcisů a tak trochu nevěděli, co už s nimi. Obdarovali jsme tedy celou nejširší rodinu, všechny kamarády a známé, každému kolemjdoucímu jsme vnutili pugét… byla to prostě radost takhle radost sdílet! Také jsme otevřeli zahradnictví na samosběr pro “místňáky”, lidi bydlící za humny zahradnictví, a tam se teprve děly věci. Překvapil nás obrovský zájem a během pár dní se skoro všechno prodalo. A to málo co zbylo jsme darovali do nedaleké chráněné květinové dílny.

Od té doby se zbývajících cibulí nebojíme a naopak s nimi tak trošku počítáme, abychom mohli řezané kytky nabídnout opět všem, kterým barevné květy kouzlí úsměv na tváři. A takových lidí je mnoho, od květinářů a floristů přes naše babičky až po naše již stálé zákazníky, kteří si chodí pro pugét květin rok co rok. Cibule do země ukládáme včas jak se sluší a patří, a ony se nám pak na oplátku odměňují dlouhými pevnými stonky, silnými listy a krásnými sytě barvenými květy.

Budeme moc rádi, když se nám ozvete – ať už jste květinářství či jen nadšenec co si chce zútulnit domov, jistě spolu vymyslíme, kdy a jaké květiny budou ty pravé pro vás.

NAJDETE NÁS V ZAHRADNICTVÍ KVĚT, PRAHA 12 – MODŘANY

Po velkém úspěchu samosběru 8.5. a 15.5. plánujeme repete!

V neděli 16.5. má dokonce svítit sluníčko, přijďte si tedy nasbírat radost!

9:00 – 12:00  (mimo déšť)     ………        15 Kč/kus    –    platba kartou

NŮŽKY A KYBLÍČKY S SEBOU! 

TĚŠÍME SE NA VÁS :).