Skip to content

Samosběr tulipánů a narcisů

Nápad na řezané tulipány jsme dostali před pár lety, když nám zbývalo několik pytlů tulipánů a narcisů a končila doba vhodná k jejich sázení. Domluvili jsme se s naším spřáteleným zahradnictvím a cibule tam vysázeli (bylo to tak moc pozdě podzim, až není slušné a moudré přiznat kdy to vlastně už v zimě bylo ;)).

Na jaře jsme pak se zatajeným dechem čekali, jak to dopadne, a ono to dopadlo dobře! Měli jsme fůru tulipánů a narcisů a tak trochu nevěděli, co už s nimi. Obdarovali jsme tedy celou nejširší rodinu, všechny kamarády a známé, každému kolemjdoucímu jsme vnutili pugét… byla to prostě radost takhle radost sdílet! Také jsme otevřeli zahradnictví na samosběr pro „místňáky“, lidi bydlící za humny zahradnictví, a tam se teprve děly věci. Překvapil nás obrovský zájem a během pár dní se skoro všechno prodalo. A to málo co zbylo jsme darovali do nedaleké chráněné květinové dílny.

Od té doby se zbývajících cibulí nebojíme a naopak s nimi tak trošku počítáme, abychom mohli řezané kytky nabídnout opět všem, kterým barevné květy kouzlí úsměv na tváři. A takových lidí je mnoho, od květinářů a floristů přes naše babičky až po naše již stálé zákazníky, kteří si chodí pro pugét květin rok co rok. Cibule do země ukládáme včas jak se sluší a patří, a ony se nám pak na oplátku odměňují dlouhými pevnými stonky, silnými listy a krásnými sytě barvenými květy.

Budeme moc rádi, když se nám ozvete – ať už jste květinářství či jen nadšenec co si chce zútulnit domov, jistě spolu vymyslíme, kdy a jaké květiny budou ty pravé pro vás.

NAJDETE NÁS V ZAHRADNICTVÍ KVĚT, PRAHA 12 – MODŘANY

Vydařily se nám letos 3 samosběry – děkujeme moc všem, kteří si přišli pro tulipánovou radost!

Padlo pár dotazů, zdali bude ještě jeden. No to se uvidí, záleží na počasí, jak moc bude teplo, jak bude pršet, jaké budou erupce na Slunci…a tak vůbec, dokážete si to představit. Pokud ovšem tulipány budou vypadat k světu a my vám je s klidným srdcem budeme opět moci nabídnout, učiníme tak! Sledujte tedy tuto stránku, budeme vás zde případně informovat o blížící se akci.

Děkujeme.

Z+V